Edukacja Obywatelska
Studia podyplomowe Edukacja obywatelska adresowane są przede wszystkim do nauczycieli, chcących uzyskać kwalifikacje do prowadzenia zajęć z przedmiotu „Edukacja obywatelska”
w szkole podstawowej i szkole ponadpodstawowej. Ponadto studia skierowane są do pracowników instytucji zajmujących się edukacją obywatelską, pracowników organizacji pozarządowych itp. Zapraszamy absolwentów uczelni wyższych, studiów licencjackich i magisterskich.
Celem studiów jest zdobycie wiedzy z zakresu budowania społeczeństwa obywatelskiego, pielęgnowania tradycji i dziedzictwa narodowego, zdobywania środków na działania obywatelskie, praw i obowiązków obywatelskich oraz wyposażenie słuchaczy w kompetencje w zakresie kształtowania społeczeństwa obywatelskiego w wymiarze lokalnym. Ponadto poruszane będą zagadnienia dotyczące kształtowania świadomości obywatelskich, gotowości do komunikowania się z otoczeniem i aktywnego uczestnictwa w grupach i organizacjach społecznych.
Absolwenci studiów są przygotowywani do rozwijania kompetencji obywatelskich uczniów, zasad krytycznej analizy problemów życia społecznego, wyjaśnienia złożoności zjawisk społecznych, rozwiązywania problemów współczesnej cywilizacji w skali lokalnej, kształcenia wrażliwości na przejawy niesprawiedliwości społecznej, kształcenia szacunku i tolerancji dla odmienności.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń, w tym zaliczenia praktyk zawodowych w wymiarze 90 godzin, zakończone zdaniem egzaminu dyplomowego.
Czas trwania:
3 semestry, studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania (m.in. wykorzystanie technik kształcenia na odległość – e-learning).
Program studiów podyplomowych:
- Istota społeczeństwa obywatelskiego
- Prawa obywatelskie
- Zasady działania państwa prawa
- Funkcjonowanie instytucji publicznych
- Globalizacja i regionalizm w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego
- Kompetencje społeczne i obywatelskie
- Pierwsza pomoc
- Istota edukacji obywatelskiej
- Metodyka edukacji obywatelskiej
- Komunikacja społeczna
- Debata społeczna
- Praktyka zawodowa
Pobierz dokumenty dot. WSNP / ISP (poz. I - C / 1, 2, 3, 4 ), klikając tu -->
W dokumencie: "Informacja-Instrukcja (dla Kandydata)" znajdziesz wszystkie informacje.